Zielniki klasy VI

Jednym ze sposobów systematycznego poznawania roślin jest samodzielne założenie zielnika. To kolekcja wysuszonych roślin lub ich części.
Pomagają zachować wspomnienia - prezentowane kwiaty i symboliczne rośliny jako pamiątkę, zachować kolekcję własnych roślin ogrodowych lub innych roślin, oferują doskonały materiał dekoracyjny. Uczniowie klasy VI mieli za zadanie w ubiegłym roku szkolnym od wiosny do końca
września tego roku szkolnego wykonać zielnik. Była to praca długoterminowa dla chętnych uczniów. Pod kierunkiem p. Małgorzaty Wójcik zostali zapoznani krok po kroku jak prawidłowo należy wykonać taki zielnik i w jaki sposób wykonać oznaczenia. Uczniowie zbierali rośliny, ustalali nazwy zerwanych roślin korzystając z atlasu roślin oraz kluczy do oznaczania roślin. Zapisywali nazwę każdej rośliny, datę i miejsce jej zbioru – do opisu stron zielnikowych. Każdy okaz był starannie wysuszony a następnie przyklejony do kartki. Najwięcej okazów zebrała i oznaczyła Karolina Chodowiec i Kuba Ścibor oraz Anna Kryńska i Oliwia Sawicka. W październiku wszystkie prace zostały pokazane całej społeczności szkolnej poprzez zorganizowanie wystawy zielników na głównym korytarzu w szkole. Gratulacje za wytrwałość, cierpliwość oraz zgłębienie wiedzy z zakresu botaniki.

Data dodania: 2022-10-29 18:53:12
Data edycji: 2022-10-29 19:02:28