
Tegoroczne uroczyste zakończenie roku przedszkolnego na długo zapadnie w pamięci wszystkich gości. Dzieci pożegnały się z przedszkolem
i powitały nadchodzące lato niezwykłym, wakacyjnym przedstawieniem zatytułowanym Wyprawa do ZOO.
Sala gimnastyczna zamieniła się w prawdziwą dżunglę, a przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem wcieliły się w role egzotycznych zwierząt.
Na scenie pojawiły się dostojne żyrafy, potężne słonie, sympatyczne hipopotamy, skaczące małpki oraz groźne lwy. Mali artyści zachwycili publiczność, pięknie recytując wiersze, śpiewając radosne piosenki i prezentując żywiołowe tańce.
Po zakończeniu części artystycznej głos zabrał Pan Dyrektor, który serdecznie podziękował przedszkolakom za wspaniały występ, a nauczycielkom za serce włożone w ich przygotowanie. W trakcie swojego przemówienia Pan Dyrektor cofnął się w czasie, przypominając historię wkraczania naszych małych absolwentów w świat edukacji. Podkreślił, że jest to wyjątkowy, ostatni rocznik, który swoją przygodę z przedszkolem rozpoczynał jeszcze w starym, drewnianym budynku. Jako symbol tamtych dni i niezwykłą pamiątkę, Dyrektor zaprezentował zgromadzonym oryginalną deskę zachowaną ze starego obiektu, co wywołało chwilę głębokiej zadumy.
Wczoraj maluchy, dzisiaj dumne starszaki
Najbardziej poruszającym momentem uroczystości był jednak finałowy występ absolwentów. W niezwykle wzruszającym programie starszaki przypomniały wszystkim swoje nieśmiałe początki - pierwsze łzy, wspólne zabawy i momenty adaptacji. Jednocześnie z wielką dumą pokazały, jak bardzo urosły i jak wiele się nauczyły. Słowa wczoraj jeszcze maluchy, dzisiaj dumne starszaki idealnie oddały ducha tego dnia.
Choć w oczach rodziców i wychowawców zakręciła się łezka wzruszenia, przed naszymi absolwentami otwiera się nowy, wspaniały rozdział - szkoła.
Życzymy wszystkim bezpiecznych, pełnych przygód wakacji!











08-107 Paprotnia
ul. Unitów Podlaskich 35