Wesoły Świat Robotów

Nasza szkoła wzięła udział w projekcie edukacyjnym pod nazwą: „Wesoły Świat Robotów”.

Jest to nauka programowania w środowisku LEGO Education.

Uczestnikami projektu byli uczniowie z klas I-III, podzieleni na cztery grupy. Zajęcia prowadziły panie: Joanna Kleszcz, Emilia Mioduszewska, Aleksandra Karabin i Dorota Kosieradzka, a także opiekujący się naszymi grupami trener. W sumie każda grupa pracowała z klockami, programem Scratch i ScratchJr około 30 godzin. Prowadzone działania z pewnością będą miały pozytywny wpływ na rozwój logiczno-matematycznego myślenia uczniów, biorących udział w projekcie.

W ramach projektu nasza szkoła wzbogaciła się o 4 komplety narzędzi do pracy. W ich skład wchodzą zestawy klocków LEGO We Do 2,0 i tablety, które potrzebne są do uruchomienia stworzonych przez uczniów budowli.

Otrzymane pomoce z pewnością będą wykorzystywane wiele razy, przez kolejne lata.

Data dodania: 2021-03-23 17:34:58
Data edycji: 2021-03-23 17:35:43