Szkółka Wędkarska

W naszej szkole działa „Szkółka Wędkarska” założona przez pana Macieja Tomaszewskiego w roku 2016, która funkcjonuje dzięki współpracy z Kołem numer 1 w Siedlcach.

W programie działalności Szkółki Wędkarskiej realizowane są następujące zadania:

• Szkolenie z umiejętności i wiedzy wędkarskiej dzieci i młodzieży należącej do Szkółki Wędkarstwa, zakończone egzaminem na kartę wędkarską.
  • Doskonalenie poznanych umiejętności wędkarskich w czasie wyjazdów na imprezy wędkarskie.
  • Organizacja Imprez wędkarskich na terenie gminy Paprotnia.
  • Akcje „Sprzątanie Stawu”
  • Propagowanie aktywnego i bezpiecznego spędzania wolnego czasu.

Sprawozdanie z ostatniej imprezy:

„Piknik Wędkarskiego z okazji Dnia Dziecka w Rzeszotkowie”

Dn. 19.05.2019r. w miejscowości Rzeszotków odbył się „Piknik wędkarski z okazji Dnia Dziecka”. Przygotowania do imprezy trwały od początku kwietnia. Właśnie w tamtym okresie została przeprowadzona akcja zarybienia miejscowego stawu. Do zbiornika wpuszczono 100 kg różnych gatunków ryb, m.in.: karpie, liny, amury oraz szczupaki. Nad akcją zarybiania pieczę sprawowali: sołtys miejscowości Rzeszotków Michał Karabin, radny gminy Paprotnia Mariusz Seremento, prezes UKS SKRUS Hołubla Maciej Tomaszewski oraz życzliwi mieszkańcy Rzeszotkowa. Przed zawodami została przeprowadzona również akcja porządkowania okolic stawu i wykaszania stanowisk łowieckich. Zajęli się tym zainteresowani mieszkańcy Rzeszotkowa.

„Piknik Wędkarski z okazji Dnia Dziecka” rozpoczął się o godzinie 8:00. Już wtedy zjawili się pierwsi zawodnicy oraz przyjaciele z  Koła Nr 1 w Siedlcach – panowie: Marek Stępnik, Darek Stępnik i Mariusz Krupa dzięki, którym tak dobrze przygotowana impreza nie mogła by się odbyć. To właśnie pod patronatem siedleckiego Koła Nr 1 funkcjonuje Szkółka Wędkarska w Szkole Podstawowej w Hołubli.

Pogoda nas nie rozpieszczała, w tle wisiało widmo nadciągającej burzy! Organizatorzy i  zawodnicy zostali wystawieni na dużą próbę. Jednak opady deszczu i niepewna pogoda nie zniechęciły wędkarzy. Na starcie stawiło się 34 zawodników i zawodniczek. O godzinie 9:20 odbyło się oficjalne rozpoczęcie imprezy, gdzie zaproszeni goście: Wójt gminy Paprotnia Leszek Trębicki, zastępca wójta Marek Kordecki i przewodniczący Rady Gminy Mariusz Grzesiuła, życzyli wszystkim zawodnikom i zawodniczkom udanych połowów i mile spędzonego czasu. Organizatorzy zapewnili niezbędną opiekę medyczną, więc od godz. 9.30 mogliśmy rozpocząć bezpieczne wędkowanie.

Sędzia główny: p. Marek Stępnik.

Lista zawodników i wyniki:

1. KSIĘŻAK MATEUSZ 0,37 KG
  32. KOZACZYŃSKA IGA 0,13 KG
  33. OGRODNIK KACPER 0,98 KG WYRÓŻNENIE NAJMŁODSZY ZAWODNIK ROCZNIK 2015
  34. CHOJECKA JULIANNA 0,00 KG

Po oficjalnej ceremonii wręczenia nagród i upominków przygotowanych przez firmę TRAPER, Koło Nr 1 w Siedlcach i Urząd Gminy Paprotnia, a także UKS SKRUS-Hołubla odbyła się część z zabawami dla dzieci i dorosłych: Konkurs wiedzy wędkarskiej, przeciąganie liny i rzuty piłeczkami do celu. Ruszt i drewno przygotował p. Mariusz Seremento, dzięki czemu można było upiec kiełbaski dla wszystkich uczestników imprezy.

Składamy duże podziękowania  władzom  gminy Paprotnia: Panu Wójtowi Leszkowi Trębickiemu, zastępcy wójta gminy Paprotnia Markowi Kordeckiemu, przewodniczącemu Rady Gminy Mariuszowi Grzesiuła, radnemu Mariuszowi Seremento i sołtysowi wsi Rzeszotków Michałowi Karabinowi, firmie TRAPER za wkład w organizację i przygotowanie imprezy.

Organizator:

• URZĄD GMINY PAPROTNIA