Klocki Lego Spike Prime

PAŹDZIERNIK

We wtorek 18 października na lekcji informatyki uczestniczyliśmy w zajęciach z robotyki. Najpierw podzieliliśmy się na dwie grupy. Wykorzystując klocki lego Spike Prime zakupione w ramach programu #Laboratoria Przyszłości mieliśmy zbudować skoczka. Miał on dwa silniki i komputerek, z którego można było nim sterować. Po zbudowaniu przeanalizowaliśmy wszystkie funkcje programowania. W tym dniu pochwaliliśmy się naszym dziełem młodszym kolegom i koleżankom z klas I-II. Na koniec lekcji połączyliśmy dwa pojazdy w jeden. Było super! Taki rodzaj zajęć nauki programowania i budowania robotów bardzo nam odpowiada, w ten sposób więcej zapamiętujemy.

Relacja z lekcji uczniów klasy 5 Kacpra Korocińskiego i Jakuba Chodowca.

WRZESIEŃ

W Szkole Podstawowej w Hołubli uczniowie klasy 8 na zajęciach informatyki z panią Józefą Kozak rozpoczęli przygodę z klockami Lego Spike Prime zakupionymi w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Wyobraźnia i kreatywność naszych uczniów nie zna granic. A oto ich rezultat.

#laboratoriaprzyszlosci

Uczniowie klasy VIII wraz z wychowawczynią p. Anetą Malewicką również korzystają z wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju praktycznych umiejętności młodzieży. Doposażenie szkoły w nowy sprzęt i pomoce dydaktyczne pozwoliły na uatrakcyjnienie dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy oraz zdobycie praktycznych umiejętności przez uczniów. Dzieci uczyły się współpracy zespołowej poprzez kreatywność, interdyscyplinarność i wspólne rozwiązywanie zadań. Jednocześnie odkryli u siebie ukryte talenty.

Podczas lekcji robotyki młodzież wg dostępnej instrukcji wykonała i „ożywiła” Krokomierz.

Data dodania: 2022-10-13 22:22:26
Data edycji: 2022-10-24 18:27:09