Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Klocki Lego Spike Prime

Klocki Lego Spike Prime

PAŹDZIERNIK

We wtorek 18 października na lekcji informatyki uczestniczyliśmy w zajęciach z robotyki. Najpierw podzieliliśmy się na dwie grupy. Wykorzystując klocki lego Spike Prime zakupione w ramach programu #Laboratoria Przyszłości mieliśmy zbudować skoczka. Miał on dwa silniki i komputerek, z którego można było nim sterować. Po zbudowaniu przeanalizowaliśmy wszystkie funkcje programowania. W tym dniu pochwaliliśmy się naszym dziełem młodszym kolegom i koleżankom z klas I-II. Na koniec lekcji połączyliśmy dwa pojazdy w jeden. Było super! Taki rodzaj zajęć nauki programowania i budowania robotów bardzo nam odpowiada, w ten sposób więcej zapamiętujemy.

Relacja z lekcji uczniów klasy 5 Kacpra Korocińskiego i Jakuba Chodowca.

 

WRZESIEŃ

W Szkole Podstawowej w Hołubli uczniowie klasy 8 na zajęciach informatyki z panią Józefą Kozak rozpoczęli przygodę z klockami Lego Spike Prime zakupionymi w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Wyobraźnia i kreatywność naszych uczniów nie zna granic. A oto ich rezultat.

       #laboratoriaprzyszlosci 

 

Uczniowie klasy VIII wraz z wychowawczynią p. Anetą Malewicką również korzystają z wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju praktycznych umiejętności młodzieży. Doposażenie szkoły w nowy sprzęt i pomoce dydaktyczne pozwoliły na uatrakcyjnienie dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy oraz zdobycie praktycznych umiejętności przez uczniów. Dzieci uczyły się współpracy zespołowej poprzez kreatywność, interdyscyplinarność i wspólne rozwiązywanie zadań. Jednocześnie odkryli u siebie ukryte talenty.

Podczas lekcji robotyki młodzież wg dostępnej instrukcji wykonała i „ożywiła” Krokomierz.

Data dodania: 2022-10-13 22:22:26
Data edycji: 2022-10-24 18:27:09
Ilość wyświetleń: 767

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Zobacz

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej