Podsumowanie innowacji: Dobre maniery i inne umiejętności społeczne, które znać wypada.

Tytuł innowacji: Dobre maniery i inne umiejętności społeczne, które znać wypada
Cel główny:
Kształtowanie i wyposażenie uczniów w umiejętności z zakresu dobrych manier, które przygotowują do życia w społeczeństwie, kulturalnego zachowania się w różnych sytuacjach.
 Pierwsza część innowacji pedagogicznej Dobre maniery i inne umiejętności społeczne, które znać wypada realizowana była w roku szkolnym 2023/24 przez panią Agnieszkę Skorupkę-Żebrowską. Zajęcia odbywały się raz w miesiącu, w świetlicy szkolnej i trwały 45 min.
Podczas zajęć stosowano różnorodne metody pracy, dostosowane do wieku i potrzeb uczniów, m.in.:
Pogadanki
Gry, zabawy dydaktyczne, quizy
Scenki
Prezentacje multimedialne
Realizacja programu została przeprowadzona w następujących obszarach:
Uczniom prezentowano wzorce zachowania w różnych sytuacjach społecznych: w szkole, w restauracji, na przyjęciach, w kinie, teatrze. Zdobyli i utrwalili oni wiedzę na temat zasad savoir vivre, bon tonu i kultury dnia codziennego (słów grzecznościowych, zasad witania się, przedstawiania). Uczniowie zostali uświadomieni, że kultura dnia codziennego ułatwia życie, jest wyrazem szacunku do drugiego człowieka i kształtuje prawidłowe postawy społeczne. Wszyscy uczestnicy zajęć zostali zachęceni do respektowania norm społecznych i stosowania zasad savoir vivre w życiu codziennym. Świetliczaki chętnie uczestniczyli w zajęciach i byli zaangażowani w realizację programu.
link: https://liblink.pl/ZQBYmWeu59

Data dodania: 2024-02-19 09:37:48