Ikona powiększania tekstu
Resetowanie ustawień

Klocki mini wafle

Grudzień 2023

Uczniowie klasy I wykorzystali na zajęciach zakupione z programu #LaboratoriaPrzyszłości klocki mini wafle. Dzieci zbudowały swój wymarzony prezent bożonarodzeniowy. W ten sposób powstały konsole, joysticki, płyty CD i wiele innych ciekawych przedmiotów. Uczniom życzymy spełnienia marzeń!

Grudzień

Podczas realizacji tematów związanych ze świętami Bożego Narodzenia klocki MiniWafle wykorzystaliśmy do ułożenia choinki,  Mikołaja, prezentu i bałwanka. Uczniowie doskonale poradzili sobie z nowym zadaniem. Jak widać klocki zakupione w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości mają wiele zastosowań.

Lisopad

W piątek 18 listopada na lekcji języka angielskiego klasa I w ramach powtórzenia materiału z bieżącego rozdziału wykorzystała klocki mini wafle, zakupione z programu #LaboratoriaPrzyszłości. Uczniowie podzieleni na grupy budowali poznane zabawki a następnie je nazywali, używając poznane na lekcji wyrażenia.

16 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Dzień ten stał się okazją do omówienia i wymiany poglądów na temat drogowskazu życiowego brzmiącego- Budujemy mosty a nie mury.
Budowanie współpracy, akceptacji, uwrażliwienie na różnorodność, ukazanie za pomocą klocków mini wafle jakie bariery powodują mury a jakie korzyści przynosi budowanie mostów- tak dziś wyglądały nasze zajęcia rewalidacyjne. Przy okazji uczniowie wzbogacili zasób słownika czynnego- dowiadując się czym jest dyskryminacja, stereotyp..

Tym razem klasa I zabrała się za liczenie, a w zasadzie  za dodawanie na konkretach. 18 listopada klocków MiniWafle uczniowie użyli podczas dokonywania obliczeń. Sprawdziły się one wspaniale jako konkrety przy dodawaniu. Klasa bezbłędnie i sprawnie dokonywała obliczeń z pomocą klocków.

21 listopada pierwszoklasiści klocki MiniWafle wykorzystali przy układaniu modeli wyrazów. Podczas wprowadzenia litery R, r uczniowie za pomocą klocków w kolorze czerwonym i niebieskim układali modele wyrazów.

Październik

18 października 2022r. klasa 1 wykorzystała na zajęciach zakupione z programu #LaboratoriaPrzyszłości klocki mini wafle. Uczniowie przy okazji wprowadzenia litery D budowali różne domy. Oto efekty ich pracy.

W dniu 24 października klasa Il na zajęciach edukacyjnych wykorzystała klocki mini wafle.  Uczniowie wykonali makietę naszej szkoły i przedszkola.

Klasa III wykorzystała klocki z laboratorium przyszłości do zajęć matematycznych. Dzieci budowały budowle, wykonywały mnożenie poprzez klocki tworząc działania. Obliczały obwody swoich budynków.

Data dodania: 2022-10-18 15:05:08
Data edycji: 2023-12-21 07:54:24