„Próba bicia rekordu w jednoczesnym udzielaniu pierwszej pomocy.”

Od roku 2013 pan Maciej Tomaszewski organizuje 16.października „Akcję zwiększającą świadomość umiejętności udzielania pierwszej pomocy od najmłodszych lat. „Ratujemy i Uczymy Ratować” czyli  próba bicia rekordu w jednoczesnym udzielaniu pierwszej pomocy. W naszej szkole są to wydarzenia otwarte, dla całej społeczności gminy Paprotnia. Akcja każdego rozpoczyna się zawsze o godzinie 12:00, gdzie  p. Tomaszewski Maciej wraz z wychowawcami, na korytarzu głównym w szkole próbują każdego roku pobić rekord.

W wydarzeniu udział  biorą wszyscy uczniowie  klas 0-8 ze szkoły podstawowej i przedszkola, plus wszystkie chętne osoby, które wcześniej się zapisały na wydarzenie.

Każda klasa zawsze ma swoje stanowisko z własnym fantomem do prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Efekty:

• Zaangażowanie, pomysłowość i ogrom pracy.
  • Współpraca lokalna pomiędzy szkołami, instytucjami, placówkami i firmami.
  • Zostało zorganizowane wydarzenie lokalne.
  • Akcja przyczyniła się do zwiększenia społecznej świadomości jak ważna jest umiejętność ratowania ludzkiego życia w nagłych sytuacjach.
Data dodania: 2021-03-30 12:28:23
Data edycji: 2021-04-06 17:23:41