Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Historia UKS SKRUS- Hołubla

Historia UKS SKRUS- Hołubla

Uczniowski Klub Sportowy SKRUS-Hołubla w Hołubli

Ul. Unitów Podlaskich 35 , 08-107 Paprotnia

Prezes klubu od 2013 roku – Tomaszewski Maciej

Uczniowski Klub Sportowy SKRUS-Hołubla w Hołubli powstał w 2001 roku. Stowarzyszenie założone zostało przez pana Mirosława Łukasiewicza ówcześnie pracującego w tym czasie nauczyciela wychowania fizycznego. Nazwa SKRUS-Hołubla pochodzi od wszystkich miejscowości dzieci uczęszczających do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Hołubli, (S- Stasin, K- Krynki, R- Rzeszotków, U- Uziębły , S- Strusy , Hołubla). Od roku 2013 stery w klubie objął pan Tomaszewski Maciej, który pełni funkcję prezesa klubu do dziś. W czasie swojej kadencji organizuje życie sportowe dla uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Hołubli, a także dla mieszkańców gminy Paprotnia:

 • Cykliczne imprezy sportowe dla dzieci i młodzieży ze szkół w gminie Paprotnia.
 • Cykliczne turnieje w piłkę nożną o puchar Wójta gminy Paprotnia.
 • Realizacje programów i projektów aktywizujących dzieci z gminy Paprotnia do świadomego korzystania z aktywności fizycznej.
 1. Program Klub 2018
 2. Program Klub 2019
 3. Szkolny Klub Sportowy Unia Związków Sportowych
 • Pozyskiwanie sprzętu sportowego, dzięki któremu także można prowadzić treningi, zajęcia sportowe w ramach zajęć sportowych dodatkowych dla najmłodszych, czy zajęcia z programu SKS Unia Związków Sportowych, a także realizować podstawę programową na lekcjach wychowania fizycznego.
 • Wyjazdy na mecze Legii przy współpracy z Fundacją Legii Warszawa w akcji „Kibicuj z Klasą”.
 • Współpraca z organizacjami Gmina Paprotnia, OSP Hołubla, OZPN Siedlce, PZPN, Szkolny Związek Sportowy Siedlce, MKL SEMP Siedlce, PZW Koło numer 1 w Siedlcach.
 • Dzięki współpracy z Fundacją Młodzi Młodym pozyskaliśmy na zadania statutowe w sumie 2400 zł od roku 2016, dzięki pozyskanym środkom mogliśmy realizować zamierzone cele – Rozwój i promocja klubu. Za fundusze z 1% podatku w roku 2021 zakupiliśmy 30 koszulek klubowych z nowym logo klubu, dla najmłodszych klubowiczów, którzy bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach sportowych.

Zawodnicy z naszego klubu często uczestniczą w zawodach sportowych organizowanych na terenie gminy Paprotnia a także w powiecie w następujących dyscyplinach sportowych:

 • Tenis stołowy
 • Wędkarstwo
 • Piłka nożna
 • Młodzieżowy Sport Pożarniczy
Data dodania: 2021-04-08 17:33:54
Data edycji: 2021-04-08 17:55:29
Ilość wyświetleń: 1274

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Zobacz

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej