Adopcja szkoły w Kamerunie

Edukacja to najpotężniejsza broń jakiej możesz użyć, aby zmienić świat.

Dla naszej część świata dostęp do edukacji jest powszechny, zróżnicowany, a nawet darmowy. Posyłamy nasze dzieci do przedszkola, szkoły podstawowej, a następnie do szkoły średniej i na studia – to naturalna ścieżka kształcenia, osiągalna dla każdego z nas. Są jednak miejsca na świecie – jak Afryka, gdzie biedne państwa nie są w stanie zapewnić nawet podstawowej edukacji swoim obywatelom. Poziom analfabetyzmu w Afryce sięga niemal 50% – to niepokojąca wartość. Tak długo, jak z tym problemem zmagać się będzie niemal połowa ludności kontynentu, tak długo narody Afryki pozostaną ubogie nie tylko intelektualnie, ale i przede wszystkim finansowo.

W listopadzie nasza szkoła, po raz kolejny podjęła się adopcji szkoły w Kamerunie, wspierając finansowo konto fundacji humanitarnej „Redemptoris Missio”.

Wszystkim darczyńcom z serca dziękujemy!

Data dodania: 2022-02-26 14:06:50
Data edycji: 2022-02-26 14:07:06