Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Warsztaty - luty, marzec

W lutym i marcu odbył się cykl warsztatów w poszczególnych klasach:
 
6 lutego: Uczniowie klasy I uczestniczyli w warsztatach poświęconych emocji ze zwróceniem uwagi na akceptowalne formy wyrażania uczuć nieprzyjemnych.
 
9 lutego: Uczniowie klasy VII uczestniczyli w warsztatach poświęconych roli samooceny w relacjach społecznych. W zabawie ,,Targowisko talentów'' zastanowili się nad swoimi mocnymi stronami oraz trudnościami. Dokonali autoprezentacji oferując posiadane umiejętności, którymi mogą na co dzień dzielić się w rożnych sytuacjach i współpracować. Podczas zajęć omówione również zostały czynniki sprzyjające kształtowaniu się pozytywnego obrazu siebie.
 
13 lutego: Uczniowie klasy II uczestniczyli w warsztatach poświęconych emocjom, podczas których opracowali konstruktywne sposoby radzenia sobie z najtrudniejszymi dla nich emocjami nieprzyjemnymi: złość, strach i smutek. Analizując niewłaściwą postawę złośnika z wiersza Krzysztofa Roguskiego rozmawialiśmy również o niekrzywdzących i akceptowalnych społecznie sposobach wyrażania złości.
 
16 lutego: Klasa VII uczestniczyła w warsztatach poświęconych efektywnej komunikacji interpersonalnej. Rozmawialiśmy o barierach komunikacyjnych oraz czynnikach sprzyjających prowadzeniu rozmowy. W zespole klasowym poznaliśmy i przećwiczyliśmy schemat komunikacji bez przemocy oraz doskonaliliśmy umiejętność udzielania konstruktywnej informacji zwrotnej.
 
23 lutego: Uczniowie klasy V uczestniczyli w warsztatach poświęconych samoocenie. W zabawie ,,Moja droga do gwiazd'' mieli możliwość zastanowienia się nad swoimi mocnymi stronami oraz obszarami do rozwoju. Podczas pracy w grupach opracowane zostały również wskazówki służące budowaniu pozytywnego obrazu siebie.
 
1 marca: Uczniowie klasy IV uczestniczyli w warsztatach poświęconych samoocenie oraz poczuciu własnej wartości Wcielili się w rolę kapitana okrętu. Sztorm symbolizował pojawiające się trudności oraz słowa innych osób, będące falami hamującymi łódź. Natomiast posiadane przez nich mocne strony były wiatrem wiejącym w żagle.
Rozmawialiśmy również o czynnikach wpływających na kształtowanie pozytywnego obrazu siebie.
 
5 marca: Podczas warsztatów w klasie III rozmawialiśmy o pozytywnej dyscyplinie. Skupiliśmy się na poznaniu sposobów rozwiązywania problemów oraz wspieraniu rozwoju emocjonalno-społecznego. Wspólnie stworzyliśmy Koło Złości, które pozwoliło nam na poznanie konstruktywnych sposobów radzenia sobie w sytuacji pojawienia się negatywnych emocji.
Data dodania: 2024-03-05 19:21:58
Data edycji: 2024-04-21 16:34:28
Ilość wyświetleń: 130

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Zobacz

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej