Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

W związku z Światowym Dniem Zdrowia Psychicznego obchodzonym 10 października dołączyliśmy do programu profilaktyki zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, w ramach którego w październiku w klasie V i VII przeprowadzone zostały warsztaty dotyczące 2 różnych bloków tematycznych.
10 października uczniowie klasy VII uczestniczyli w warsztatach dotyczących konfliktu rówieśniczego i stylów rozwiązywania sytuacji konfliktowych.  W zespole klasowym opracowali definicję konfliktu, a pracując w grupach dokonywali charakterystyki poszczególnych stylów (kompromis, unikanie, współpraca, dominacja, uleganie). Mieli również możliwość autodiagnozy stylu rozwiązywania konfliktów poprzez wypełnienie testu autorstwa H. Hamera. 
Z kolei 13 października odbyły się warsztaty w klasie V poświęcone tematyce emocji. Szczególną uwagę zwrócono na akceptowalne formy wyrażania uczuć nieprzyjemnych. Uczniowie dowiedzieli się też, że za pojawienie się emocji odpowiada układ limbiczny, a każda z nich pełni określoną funkcję (np. strach mobilizuje nas do działania w sytuacji zagrożenia).
Data dodania: 2023-11-09 16:32:45
Data edycji: 2023-11-09 16:33:11
Ilość wyświetleń: 169

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Zobacz

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej