XLVI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP) ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.

12-02-2024 w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Paprotni odbył się etap gminny XLVI „Konkursu Wiedzy Pożarniczej”. Zespół Szkolno-Przedszkolny reprezentowało piętnastu uczniów z klas (2-7). Do następnego etapu awansowali następujący uczniowie:

Kategoria młodsza:

1. Bareja Marta 21 pkt
  2. Czapski Szymon 21 pkt
  3. Łydkowski Kacper 21 pkt

Kategoria starsza:

1. Bareja Mikołaj 31 pkt
  2. Dylewski Marcin 31 pkt
  3. Sawicka Oliwka 31 pkt

14-02-2024 w urzędzie gminy Paprotnia odbyła się dogrywka etapu gminnego, ponieważ do etapu powiatowego wg. regulaminu mogło awansować po jednym uczniu z kategorii młodszej i starszej. Najwięcej pkt. w dogrywce uzyskali następujący uczniowie:

Bareja Marta – kat. Młodsza

Sawicka Oliwia – kat. Starsza

14-03-2024 w UPH w Siedlcach odbył się tradycyjnie etap powiatowy. Gdzie bardzo dobrze zaprezentowali zdobytą wiedzę uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Hołubli, zabrakło bardzo niewiele, żeby awansować do ścisłego finału XLVI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

27-03-2024 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Hołubli podczas „Apelu Wielkonocnego” pan wójt Leszek Trębicki wraz z panem Markiem Kordeckim zastępcą wójta gminy Paprotnia wręczyli ufundowane przez gminę Paprotnia wspaniałych nagród, między innymi był tam sprzęt sportowy do wykorzystania w zbliżające się cieplejsze dni podczas aktywności fizycznej.  Pan wójt Leszek Trębicki podziękował wszystkim zaangażowanym w turniej uczniom i życzył spokojnych, wesołych, zbliżających do Boga Wielkanocnych świąt.

Data dodania: 2024-03-28 17:15:13
Data edycji: 2024-03-28 17:16:18