Wycieczka do Warszawy klas IV, V, VIII

W dniu 22.09.2021 r. odbyła się wycieczka do Warszawy klas IV, V, VIII. Uczniowie zwiedzali PGE Narodowy, jedno z najbardziej ekskluzywnych miejsc świata, w których na żywo można uczestniczyć w wielkich sportowych i rozrywkowych wydarzeniach. Uczniowie mogli poczuć się jak  VIP i zająć miejsca najważniejszych ludzi w Polsce w eleganckich lożach. Trasa "Poczuj się jak VIP" obejmowała ekskluzywne miejsca przeznaczone dla najważniejszych gości PGE Narodowego, komentatorów, a także kibiców.

Uczestnicy wycieczki uczestniczyli również w lekcji muzealnej pt.  ”Z wizytą u króla”
Chociaż król Jan III nie podejmował nas w swojej rezydencji osobiście, to dobrze go poznaliśmy podczas zwiedzania komnat, w których i on przebywał ponad 300 lat temu. Dowiedzieliśmy się, kogo nazywał swoją „niepokonaną pasją”, ile książek zgromadził w królewskiej bibliotece i co lubił czytać. Uzyskaliśmy odpowiedź na pytanie, czy zwycięzca spod Wiednia naprawdę wyruszył na wojnę w sandałach. W królewskich apartamentach mogliśmy zauważyć szaroburego kota i małą małpkę. Na chwilę wcieliliśmy się też w XVII-wiecznego szlachcica, wkładając żupan i kontusz…

Kolejny nas przystanek to spacer po ogrodach wilanowskich oraz przejazd  trasą i spacer  "Warszawa – historyczny zespół miasta z Traktem  Królewskim i Wilanowem"

Jasne jest, że zaliczyliśmy również McDonald 's