Wycieczka do Warszawy

Dnia 25 października 2022r. 37 uczniów klas 5-8 pod opieką nauczycieli pojechało na jednodniową wycieczkę do Warszawy w ramach programu „Poznaj Polskę”. Po dotarciu do celu uczestnicy wyjazdu wraz z przewodnikiem zwiedzili Stadion Legii. Jest wśród nas wielu kibiców piłki nożnej i wizyta w tym miejscu była spełnieniem naszych marzeń. Następnym punktem planu był spacer po Łazienkach Królewskich. To wyjątkowo cenny historycznie zespół pałacowo-ogrodowy. Cały kompleks Łazienek zajmuje powierzchnię 76 ha, z czego blisko 5 ha to zbiorniki wodne. Na teren parku można wejść przez 10 bram. Jest tu łącznie 40 budynków, z których wiele stanowi cenne zabytki. Oprócz wspaniałej architektury w Łazienkach można znaleźć także piękną przyrodę. To właśnie tutaj znajduje się główna oś spacerowa pomiędzy Białym Domkiem i Pałacem na Wodzie – Promenada Królewska oraz Ogród Chiński.  W Ogrodzie Modernistycznym z XX wieku można podziwiać Palmiarnię oraz słynny pomnik Chopina, przy którym odbywają się latem koncerty. Ostatnią atrakcją była wizyta w Muzeum życia w PRL. Uczniowie usłyszeli tam od przewodników wiele ciekawych informacji tak bliskich ich dziadkom. Młodzież mogła zobaczyć pamiątki, które znane im są jedynie z piwnic. W drodze powrotnej posililiśmy się w Mc Donalds. Tego dnia zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc, z których mamy sporo pięknych zdjęć. Pomimo zmęczenia wszyscy byli zadowoleni. Chcielibyśmy ponownie odwiedzić to wspaniałe miasto – naszą stolicę.

Data dodania: 2022-10-27 19:35:18
Data edycji: 2022-10-27 19:37:20