Wycieczka do Siedlce klasa VII

Dnia 27 września 2023 roku uczniowie klasy VII razem z wychowawczynią p. Małgorzatą Wójcik wybrali się na wycieczkę do Siedlec.  Pierwszym punktem programu był spektakl  teatralny w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlach - “ Bestia “ - w ramach oferty edukacyjnej  - Czas na teatr.

Był to spektakl opowiadający zwykłą historię w pewnej placówce. Obecność rozmaitych , rywalizujących ze sobą grup było atrakcyjne na scenie, ale tak naprawdę nastolatki przypominały siebie bardziej niż im się wydaje. Każde z nich w różny sposób próbuje zamaskować swój smutek i poczucie wyobcowania. Sztuka nie szafuje złotymi myślami, nie daje gotowych rozwiązań, nie moralizuje, ale w tej sztuce z piosenkami i choreografiami na pierwszy plan wybija się jednak nadziej. Można coś zmienić , jeśli zaczniemy ze sobą rozmawiać, jeśli tylko spróbujemy być dla siebie dobrzy.

Następnie udaliśmy się do odnowionego Parku Aleksandria - podziwialiśmy walory przyrodnicze i historyczne dla naszego miasta. W dalszej kolejności przespacerowaliśmy się ulicami Siedlec – Plac Tadeusza Kościuszki, Skwer im. Konstantego Domagały, Plas Sikorskiego, Skwer Niepodległości, Pomnik Jana Pawła II. Zatrzymaliśmy się na poczęstunek i przy pięknej , słonecznej pogodzie każdy znalazł coś dla siebie.

Przy okazji odwiedziliśmy Galerię Siedlecką.

Na zakończenie udaliśmy się do Parku Wodnego do kręgielni.

Zadowoleni i pełni nowych wrażeń wróciliśmy do szkoły.

Data dodania: 2023-10-04 18:32:53
Data edycji: 2023-10-04 18:34:41