Wycieczka do Lublina

Dniu 12 maja 2023r. 40 uczniów klas I - IV pod opieką nauczycieli uczestniczyło w wycieczce do Lublina w ramach programu Poznaj Polskę. W Lublinie uczestnicy wycieczki wraz z przewodnikiem zwiedzili Ogród Botaniczny UMSC. Wszystkim dzieciom bardzo podobały się rośliny zgromadzone w tym miejscu. Ogród jest najatrakcyjniejszym miejscem do spacerów w mieście. Wszyscy podziwialiśmy zgromadzone w ogrodzie rośliny z różnych stref geograficznych świata. Następnie przejechaliśmy autokarem na Stare Miasto. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od  Muzeum Narodowego  z przewodnikiem, który bardzo ciekawie prezentował ważne wydarzenia historyczne. Na Starym Mieście w Lublinie zachowało się do naszych czasów nawet 70% oryginalnych zabudowań takich jak: Brama Krakowska która stanowi dziś jeden z najważniejszych symboli Lublina. Stojący na lubelskim Rynku charakterystyczny żółty budynek to dawny Stary Ratusz, w którym mieścił się Trybunał Główny Koronny. Również ważnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie  Archikatedry, która należy do najstarszych przykładów wczesnobarokowej architektury w Polsce. Na zakończenie wycieczki z apetytem zjedliśmy w Lublinie smaczny obiad. Wszyscy uczestnicy wrócili do domów zadowoleni i bogatsi o nowe doświadczenia.

Data dodania: 2023-05-15 19:34:47
Data edycji: 2023-05-23 22:00:07