Wycieczka do Drohiczyna klas IV-V

Dnia 25 września 2023 r. odbyła się wycieczka klas IV i V  do Drohiczyna. Uczniowie zwiedzali Osrodek Edukacji Ekologicznej "Puszczyk", w tym miejscu mogli poznać najcenniejsze walory przyrodnicze  Podlasia Nadbużańskiego. Znajdowały się tam wystawy multimedialne  oraz symulator wędkarstwa. Kolejny punkt wycieczki to wystawa zabytkowych motocykli z Polski, różnych krajów  Europy i świata, wystawa techniki i tablic rejestracyjnych z  różnych zakątków Europy i świata, sala pamięci Wiktora Węgrzyna i  Rajdu Katyńskiego. Byliśmy również w Nadbużańskim Centrum Turystyki Kajakowej (wystawa  zabytkowych kajaków i osprzętu, stereoskop, symulator pływania  kajakiem). Na koniec zostawiliśmy Strefę Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności SOWA. Jest to  jedna z ogólnopolskiej sieci lokalnych minicentrów nauki z  najlepszymi doświadczeniami edukacyjnymi i wystawienniczymi z  Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Sowa to dwie części wystawy  pierwsza z eksponatami - stacjami badawczymi umożliwiającymi  samodzielne odkrywanie zjawisk i praw naukowych, a druga to  Majsternia - miejsce gdzie ćwiczyć można zdolność rozwiązywania  zadań konstrukcyjnych i logicznych. Nie zapomnieliśmy również o podziwianiu pięknych widoków z Góry Zamnkowej. Wszyscy szczęśliwi i zadowoleni z wielu atracji naukowych wróciliśmy do szkoły.

Data dodania: 2023-09-25 13:26:36
Data edycji: 2023-09-25 13:47:08