Współpraca z fundacją

Nasza szkoła bierze udział w projekcie Fundacji Władysława Śmiałka  pt.” Młodzieżowa akcja na rzecz środowiska”.

Projekt ma na celu zaangażowanie młodzieży w akcję na rzecz ochrony ekosystemu lasu i łąki na obszarze wiejskim. Akcja zrealizowna jest w sześciu miejscowościach powiatu siedleckiego. Inicjatorem działań na terenie Hołubli  będzie grupa uczniów z klasy VI pod okiem wychowawczyni p. Anety Malewickiej i p. Małgorzaty Wójcik. Uczniowie stworzą film będący kampanią społeczną skierowaną do dorosłych mieszkańców wsi. Poprowadzą również zajęcia uświadamiające dla dzieci przedszkolnych oraz wezmą udział w szkoleniach, które rozwiną ich kompetencje miękkie, kreatywność i wyobraźnię. Według zamierzeń Fundacji, doraźnym efektem projektu będzie mniejsza ilość śmieci w okolicy, a długofalowym – większe zaangażowanie młodzieży w akcje społeczne oraz podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców miejscowości powiatu siedleckiego, w tym miejscowości, z których są nasi uczniowie.

Projekt rozpoczął się 1 marca 2021roku  i potrwa do 30 kwietnia 2022 roku.

Stacjonarnym koordynatorem działań z ramienia Fundacji, we wszystkich szkołach zaangażowanych w Projekt  będzie  p. Emilia Mioduszewska.

Data dodania: 2021-03-25 12:13:48
Data edycji: 2021-03-25 12:40:23