Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/22

Jak co roku, powitaliśmy nowy rok szkolny. Uroczystość była podwójna, gdyż jednocześnie odbyło się pasowanie uczniów klasy I. Najpierw uczniowie starszych klas spotkali się z wychowawcami  w salach. W dalszej kolejności  wszyscy uczniowie, rodzice, nauczyciele udali się na mszę świętą do lokalnego kościoła. Następnie młodsze klasy  spotkały się na sali gimnastycznej, gdzie zostali powitani przez panią dyrektor Joannę Kleszcz i zaproszonych gości, w osobach pana wójta Leszka Trębickiego i przewodniczącego Rady Gminy pana Mariusza Grzesiuły.

Kolejnym punktem uroczystości było ślubowanie Pierwszaków i pasowanie ich przez panią dyrektor. Po odprowadzeniu pocztu flagowego, już prawdziwi uczniowie pierwszej klasy zaśpiewali wesołą piosenkę o tym, jak to jest  „być pierwszakiem”. Zostali nagrodzeni gromkimi brawami, po czym wszyscy udali się do swoich sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcami.

Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2021/2022 życzymy  Pierwszakom i wszystkim uczniom  samych sukcesów, aby zdobywanie wiedzy było przygodą, rozwijało pasje i zainteresowania.

Zaś nauczycielom, na czele z panią dyrektor i wszystkim pracownikom szkoły i przedszkola życzymy spokoju i samych radości w pracy z uczniami.

Data dodania: 2021-09-05 12:46:00
Data edycji: 2021-09-05 12:46:35