Uczniowie klasy 8 i 7

Drodzy uczniowie,

Szanowni Rodzice i Wychowawcy,

"Wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi, ale niewielu z nich pamięta o tym"

Czy znany jest Wam ten cytat?

Czy czytanie lektur to uciążliwy obowiązek czy też świetny relaks?

Czy przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty i rekrutacji 2022 to tylko niepewność i stres ?

Zapewne każdy ma nieco inną odpowiedź.

Fundacja "Green Island" proponuje „Oswajanie Lektur" połączone z wyzwaniem konkursowym oraz możliwością uzyskania „CERTYFIKATU WOLONTARIATU", a tym samym DODATKOWYCH PUNKTÓW w rekrutacji do szkoły średniej.

To już drugi rok naszego społecznego działania wspierającego młodzież.
To nam w ubiegłym roku szkolnym zaufało ponad 1500 uczniów z całej Polski.
To u nas każdy uczeń może zdobyć "CERTYFIKAT WOLONTARIATU" w ramach projektu "Wolontariat - Uczeń dla ucznia"  nie wychodząc z domu.

Nowy rok szkolny, nowe wyzwania. Tym razem łączymy „oswajanie" lektur z wyzwaniem konkursowym o charakterze wolontariatu. Zapraszamy uczniów klas siódmych i ósmych.  Zapraszamy opiekunów merytorycznych - wspaniałych nauczycieli języka polskiego, pedagogów, wychowawców. Zapraszamy rodziców do wspierania swoich dzieci.
Po prostu – zarejestruj się na portalu www.wybieramwiedze.pl i rozpocznij swoją przygodę z „oswajaniem" lektur.

Sprawdź na https://wybieramwiedze.pl/competitions

Rozwiąż 3 testy, napisz na portalu pracę (rozprawkę) pod czujnym okiem opiekuna edukacyjnego, sprawdź 3 losowo przydzielone prace innych uczestników, a oswoisz „Lektury", podszlifujesz swoje umiejętności pisania rozprawki, zobaczysz na co zwracają uwagę egzaminatorzy  oraz uzyskasz „Certyfikat Wolontariatu" potwierdzający 10 godzin działania na rzecz swoich rówieśników.

Wystarczy, że weźmiesz udział w 3 konkursach, a zdobędziesz 30 godzin wolontariatu, który uprawnia do uzyskania dodatkowych 3 punktów podczas rekrutacji do szkół średnich.
Zwycięskie prace z poprzednich edycji publikujemy na https://www.wybieramszkole.pl/blog/

Zapraszamy,  Dorota Janusz  (602-700-032) i  Monika Sadzińska (509-017-702)
Portale:   www.wybieramwiedze.plwww.wybieramszkole.plwww.wybierammuzyke.pl

Data dodania: 2021-11-21 17:51:08