Tydzień Życzliwości w ZS-P w Hołubli

Tydzień obchodów życzliwości w naszej szkole był pełen inspirujących wydarzeń i aktywności, które pomogły nam zrozumieć i docenić znaczenie życzliwości.
W dniach 17-24 listopada 2023 roku w naszej szkole odbył się Tydzień życzliwości, który miał na celu promowanie pozytywnych postaw i wzmacnianie więzi międzyludzkich. Zorganizowaliśmy wiele ciekawych i edukacyjnych zajęć, które promowały rozwijanie umiejętności współpracy, komunikacji, wyrażania uczuć i szacunku dla innych. Oto krótkie podsumowanie naszych działań:
17.11.2023 Prezentacja i pogadanka dotycząca Orderu Uśmiechu pt.: Krótka historia Orderu Uśmiechu. Przedstawiliśmy historię-kto stworzył projekt i znaczenie tego jedynego na świecie odznaczenia nadawanego przez dzieci dla dorosłych za działania przynoszące im radość, za okazanie im serca, za bycie ich przyjacielem. Opowiedzieliśmy o tym, jakie są kryteria i procedury przyznawania Orderu, kto może go otrzymać i jakie są jego symbole. Zapoznaliśmy uczniów z najbardziej znanymi kawalerami Orderu, takimi jak Janusz Korczak, Irena Sendlerowa, Jan Paweł II, Anna Dymna, Jerzy Owsiak, Jakub Błaszczykowski, Robert Lewandowski...
20.11.2023 Spotkanie z Kawalerem Orderu Uśmiechu- z panem Tomaszem Skórą. Nasz gość otrzymał Order Uśmiechu w 2019 roku za swoją działalność w Siedleckim Domowym Hospicjum dla Dzieci, gdzie pomaga chorym i cierpiącym dzieciom i ich rodzinom. Pan Tomasz opiekuje się także zwierzętami, zbiera nakrętki na cele charytatywne i jest wielkim miłośnikiem biegania. Uczestniczył w wielu maratonach i zdobył wiele trofeów i medali. Pan Tomasz jest przykładem osoby, która żyje w zgodzie ze sobą i otoczeniem, która dba o swoje zdrowie i kondycję, która nie poddaje się trudnościom i która dzieli się swoim uśmiechem, sercem i życzliwością z innymi. I to on jest jednym z tych niezwykłych ludzi, którzy sprawiają, że świat staje się lepszym miejscem dzięki swojemu uśmiechowi i otwartości.
21.11.2023 Poczta życzliwości. W naszej szkole uruchomiona została poczta serdeczności, dzięki której wszyscy otrzymali miłe słowo zarażające uśmiechem oraz pozytywną energią. Celem akcji było uświadomienie całej społeczności szkolnej, że życzliwość kryje się w drobiazgach dnia codziennego i jest bardzo ważna na co dzień, nie tylko od święta.
22.11.2023 Tablica miłych słówek pod hasłem: Zatrzymaj się kolego- napisz coś miłego. Przygotowaliśmy na korytarzu szkolnym dużą tablicę, na której każdy mógł napisać coś miłego dla innych. Były to komplementy, życzenia, podziękowania, słowa otuchy lub po prostu uśmiechy. Tablica szybko się zapełniła kolorowymi karteczkami i stworzyła piękny obraz życzliwości.
23.11.2023 Odznaczenia Orderem Uśmiechu i wręczenie dyplomów z konkursu literackiego. W tym dniu odbyła się uroczysta akademia, na której wręczyliśmy dyplomy z konkursu literackiego. Dyplomy otrzymało 6 osób, które napisały najciekawsze i najbardziej oryginalne przepisy na koleżeństwo lub przyjaźń. Niektóre z nich zostały zaprezentowane na tablicy. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom!
24.11.2023 Projekcja filmu pt.: Dobrzy Samarytanie w naszym życiu. Na zakończenie tygodnia życzliwości obejrzeliśmy film, pokazujący historie ludzi, którzy niespodziewanie otrzymali pomoc od nieznajomych lub sami pomogli komuś w potrzebie. Film był wzruszający i inspirujący; niósł przesłanie, że życzliwość może zmienić czyjeś życie i że warto być dobrym dla innych.
Podsumowując: tydzień życzliwości był dla nas bardzo cennym i pouczającym doświadczeniem. Nauczyliśmy się wiele o tym, czym jest życzliwość, jak ją okazywać i jak ją doceniać. Zrozumieliśmy, że życzliwość nie jest tylko gestem, ale postawą życia, która sprawia, że jesteśmy lepszymi ludźmi i lepiej się czujemy. Mamy nadzieję, że życzliwość będzie nam towarzyszyć przez cały rok i całe życie.  Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i realizacji tego projektu. Życzymy wszystkim dużo uśmiechu i życzliwości!

Data dodania: 2023-11-26 18:32:11
Data edycji: 2023-11-26 18:34:06