SZACHY W MAZOWIECKIEJ SZKOLE

Szachy są bardzo popularną dyscypliną sportową w mazowieckich szkołach.
W wielu szkołach organizowane są turnieje i zawody szachowe, w których uczniowie mają okazję rywalizować między sobą. Szachy są postrzegane nie tylko jako sport, ale także jako forma rozwijania umiejętności logicznego myślenia, koncentracji i strategii.
Dlatego wiele szkół zachęca swoich uczniów do uczestnictwa w rozwijaniu umiejętności szachowych i promuje tę dyscyplinę jako ważny element ich edukacji
W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Hołubli został zorganizowany turniej szkolny dla klas (1-3) dnia 9 maja 2024 gdzie rywalizowali między sobą najlepsi zawodnicy:
Jakub Krzymowski, Dawid Sawicki, Oskar Łopaciuk, Michał Skwierczyński, Karol Skwierczyński, Bartek Krzymowski, Kacper Rybarczuk, Marta Bareja.

Do kolejnego etapu awansowali uczniowie z pierwszych wyników etapu szkolnego:
Marta Bareja klasa 3
Jakub Krzymowski klasa 3
Karol Skwierczyński klasa 2
Bartek Krzymowski klasa 1

21 maja 2024 r.
Najlepsi uczniowie uczestniczyli w Siedlcach w kolejnym etapie międzyszkolnym VII turnieju szachowego. Najlepszy wynik uzyskał Bartek Krzymowski 3 pkt.

Data dodania: 2024-05-29 10:24:47
Data edycji: 2024-05-29 10:25:09