Światowy Dzień Życzliwości

Od 21 do 25 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości. Celem naszych działań było promowanie postawy uprzejmości i życzliwości w kontaktach z innymi, empatii, bezinteresowności, szacunku, tolerancji- jako zawsze aktualnej cechy osobowości.
We wszystkich klasach zostały przeprowadzone warsztaty na temat życzliwości w codziennym życiu, przeczytano poruszający fragment tekstu o życzliwości z książki Uważność i spokój małej żabki. Na korytarzu szkolnym powstała gazetka, gdzie uczniowie mogli zapoznać się z informacjami dotyczącymi: historii powstania tego dnia, czym jest życzliwość, dekalog życzliwego ucznia. Wszyscy uczniowie zaangażowali się w przesyłanie sobie, na kolorowych serduszkach, życzliwych słów i pozdrowień. Dzięki temu na korytarzu szkolnym powstał łańcuch życzliwości. Życzliwość ma moc- i niech ta moc będzie z nami nie tylko od święta!

Data dodania: 2022-11-27 16:38:08
Data edycji: 2022-11-28 07:46:55