Światowy Dzień Ziemi

Dnia 25 kwietnia 2022 roku w naszej szkole odbył się apel z okazji Światowego Dnia Ziemi w wykonaniu uczniów klasy V. W tym dniu – aby donośnie uczcić to święto wszyscy przyszli ubrani w barwach Ziemi. Właśnie tego dnia każdy z nas powinien pomyśleć, co może zrobić w swoim najbliższym środowisku, pochylić się nad losem planety, na której żyjemy. Uczniowie przedstawili problem związany z ochroną powietrza i przeciwdziałaniu emisji zanieczyszczeń. Hasło tegorocznych obchodów to – „ Palący problem – niska emisja”. Wspólne spotkanie Pani Dyrektor, Grona Pedagogicznego, przedszkolaków i uczniów było wspaniała okazją, aby pomyśleć, co każdy z nas może zrobić dla swojej planety aby była zdrowa, piękna i czysta.
To od na zależy jej wygląd za 10 czy 100 lat.
Nie zabrakło też piosenek o tematyce ekologicznej, mówiącej o ochronie Ziemi, o oszczędnym gospodarowaniu zasobami przyrody.
"Przyroda bez człowieka może żyć, ale człowiek bez przyrody zginie”
Na zakończenie przedstawione zostały prace plastyczne wykonane różną techniką przez uczniów z okazji Dnia Ziemi.

Data dodania: 2022-04-26 08:44:46
Data edycji: 2022-04-27 14:12:00