Ratujemy i Uczymy Ratować 16-10-2024 r.

16-10-2024 r. cała społeczność szkolna i przedszkolna uczestniczyła w próbie bicia rekordu Guinessa w jednoczesnym udzielaniu pierwszej pomocy - resuscytacja krążeniowo-oddechowa. Program Edukacyjny Ratujemy i Uczymy Ratować prowadzony jest od kwietnia 2006 roku. Poznanie zasad pierwszej pomocy to nie wszystko - na podjęcie działań ratujących życie przez świadków zdarzenia ogromny wpływ ma również ich postawa, pewność co do swoich umiejętności, a także obawy, które często im towarzyszą. Program RUR polega na wprowadzeniu zajęć z podstawowych czynności ratujących życie powszechnie już w pierwszych klasach szkoły podstawowej i przedszkolu. Dzieci oswajają się z tak ważnymi zagadnieniami i kształtują właściwe nawyki - pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym. W ZSP Hołubla już od godziny 11:00 trwały przygotowania do tak ważnego wydarzenia szczególnie w życiu uczniów, którzy w tym roku szkolnym nauczyli się podstaw pierwszej pomocy. O godzinie 11:30 Pan Piotr Soroko wszedł na salę gimnastyczną gdzie czekały już wszystkie dzieci. Pan Piotr to absolwent naszej szkoły, który pracuje w straży pożarnej. Pan Strażak opowiadał dzieciom jak został człowiekiem, który pomaga innym ludziom narażając własne życie. Szczególnym momentem w życiu Pana Piotra była możliwość uczestniczenia w zajęciach strażackich prowadzonych w miejscowym (OSP - Hołubla), gdzie dorastał i zbierał doświadczenie przed życiem zawodowym. Wszystkie dzieci od godziny 12:00 do 12:30 próbowały ustanowić rekord Guinessa w udzielaniu pierwszej pomocy.

W imieniu całej społeczności ZSP-Hołubla dziękujemy Panu Piotrowi za przybycie i przeprowadzenie szkolenia z udzielania pierwszej pomocy w resuscytacji krążeniowo-oddechowej i pomocy przy organizacji próby bicia rekordu Guinessa.

Data dodania: 2024-10-16 19:18:38
Data edycji: 2024-10-16 19:19:42