QR Easter Egg Hunt ! w klasach 4-7 oraz Easter Time w klasach 1-3

Okres oczekiwania na Święta Wielkanocne był dla wielu uczniów czasem radosnej pracy, kiedy to wspólnie z kolegami i koleżankami poszerzali swoje słownictwo, poznawali zwyczaje wielkanocne w krajach anglojęzycznych  oraz rozwiązywali quizy i zadania tematyczne.
Klasa 4 i 5 ćwiczyła poznane słownictwo poprzez aplikacje Kahoot i Wordwall.
Klasa 6 i 7 miała okazję zapolować na niezwykłe jajka. Każde znalezione jajko miało nadrukowany kod QR, a po jego odczytaniu uczniowie odgadywali wielkanocne zagadki. Był to świetny sposób na poznawanie tradycji krajów anglojęzycznych, wzbogacanie słownictwa i wykorzystanie angażujących uczniów nowoczesnych technologii.Uczniowie mieli okazję wykazania się kreatywnością oraz umiejętnościami językowymi. Wszyscy uczniowie na koniec zajęć zostali nagrodzeni czekoladowymi jajeczkami.

Rodzinne i radosne Święta Wielkanocne oraz związane z nimi zwyczaje i tradycje w tym tygodniu były również wiodącym tematem lekcji języka angielskiego  w klasach  1-3. Uczniowie poznali  symbole i zwyczaje  związane z obchodami tego święta zarówno w Polsce jak i w Wielkiej Brytanii.Uczniowie ćwiczyli również wielkanocne słownictwo przy użyciu aplikacji na tablicy interaktywnej oraz podczas rozwiązywania kart pracy. Dzieciom szczególnie spodobały się gry i zabawy dedykowane najmłodszym takie jak szukanie pisanek,zawody w uderzanie pisankami czy wyścigi z pisankami na łyżkach.
Wszyscy uczniowie na koniec zajęć zostali nagrodzeni czekoladowymi jajeczkami.

Data dodania: 2024-03-27 11:45:50
Data edycji: 2024-03-27 11:46:32