PZW Łęczycki Lasy Państwowe

„Konkurs dla Klubów Sportowych o dofinansowanie na promocję Lasów Państwowych”
25 czerwca 2023r. w miejscowości Łęczycki gmina Paprotnia odbyły się „Zawody Wędkarskie”. Realizacja „Konkursu dla Klubów Sportowych o dofinansowanie na promocję Lasów Państwowych”, projekt pn. „Wędkarska Przygoda z Pucharem Wójta gminy Paprotnia”. Zawody wędkarskie zostały zorganizowane przez UKS SKRUS-Hołubla w Hołubli przy współpracy z gminą Paprotnia, Kołem nr. 1 w Siedlcach z Polskiego Związku Wędkarskiego. Impreza zorganizowana była na zbiorniku wodnym w miejscowości Łęczycki w pięknej naturalnej scenerii gdzie od godziny 7:00 zgłaszali się zawodnicy, kibice i całe rodziny, które interesowały się całym wydarzeniem. Każde dziecko do szesnastego roku życia mogło startować w kategoriach indywidualnych, zaś dla dorosłych była przygotowana kategoria rodzinna. W sumie przed startem zapisanych zawodników było w kategorii dzieci 43, zaś w kategorii rodzinnej dodatkowe 20 osób. W sumie w trakcie zawodów było przy zbiorniku wodnym ponad 100 osób, w tym zawodnicy (dzieci-rodzice-bracia-dziadkowie-opiekunowie) Nad bezpieczeństwem i duchem sportowym stali specjalnie zaproszeni na to wydarzenie Strażnicy Rybaccy z PZW Koła nr 1 w Siedlcach. Pan wójt gminy Paprotnia Leszek Trębicki wydał pozwolenie na przeprowadzenie imprezy, a następnie o godzinie 9:00 oficjalnie przywitał i otworzył całe zawody, życząc wszystkim startującym złowienia jak największej ryby. O godzinie 11:00, wspólnie z członkami Straży Rybackiej odbyło się oficjalne ważenie złowionych ryb. Podsumowanie zawodów wędkarskich odbyło się podczas zaplanowanego tego samego dnia na godzinę 14:00 – 18:00 „Pikniku Ekologicznego” zorganizowanego przy współpracy UKS SKRUS-HOŁUBLA w Hołubli i gminy Paprotnia na stadionie gminnym przy ulicy Siedleckiej 79 w pięknej scenerii lasu, w miejscowości Hołubla. Gmina Paprotnia zorganizowała z funduszów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie Piknik Rodzinny gdzie można było korzystać i bawić się na stanowiskach ekologicznych, gdzie dzieci wraz ze swoimi rodzinami mogły zdobywać wiedzę na temat zachowań ekologicznych, mogły dowiedzieć się na temat ochrony lasów państwowych. UKS SKRUS-HOŁUBLA w Hołubli zapewnił Strefę Sportu w ramach realizacji Konkursu dla Klubów Sportowych SPORTOWA NATURA #LasyPaństwowe, gdzie można było uczestniczyć w turnieju piłki nożnej 3x3, mini golfa, czy subsoccera. Wszystko było pod opieką animatorów i nauczycieli z ZSP Hołubla. Na pikniku rodzinnym w celu podsumowania „Zawodów Wędkarskich” zostały wręczone podziękowania dla:
Pana Leszka Trębickiego - Wójt gminy Paprotnia
Pana Marka Kordeckiego – Zastępca wójta gminy Paprotnia
Pana Mariusza Grzesiuły – Przewodniczący Rady gminy Paprotnia
Komisji Oświatowej w gminie Paprotnia
Pani Sylwii Bojar - Gmina Paprotnia
Pana Stanisława Lipca – Prezes koła numer 1 w Siedlcach
Pana Marka Stępnika – Zastępca prezesa koła numer 1 w Siedlcach
Dziękujemy również. Panu Sławomirowi Mężyńskiemu sołtysowi wsi Łęczycki za okazaną pomoc przy organizacji dzisiejszej imprezy?????
Wszystkie dzieci biorące udział w zawodach otrzymały medale, na których widniało logo Lasów Państwowych, a także przygotowane nagrody ze sprzętem wędkarskim. Podczas wręczania nagród, podsumowania „Zawodów Wędkarskich” przypominaliśmy, że to dzięki „Lasom Państwowym” biorąc udział w konkursie mogliśmy dziś 25 czerwca 2023r., przeżyć tyle pięknych chwil.
Dziękujemy ???????????
Wyniki Zawodów Wędkarskich Łęczycki gmina Paprotnia