Powiatowym  Konkursie Plastycznym ''Bajki robotów'', inspirowanym twórczością Stanisława Lema

Szanowni Państwo,

Starostwo Powiatowe w Siedlcach serdecznie zaprasza uczniów Państwa szkoły do udziału w Powiatowym  Konkursie Plastycznym "Bajki robotów", inspirowanym twórczością Stanisława Lema.
Do wygrania atrakcyjne nagrody rzeczowe w każdej kategorii wiekowej:

Ø  za zajęcie I miejsca – do kwoty 1500 zł – hulajnoga elektryczna,

Ø  za zajęcie II miejsca – do kwoty 500 zł – tablet,

Ø  za zajęcie III miejsca – do kwoty 250 zł – dron.

Sejm RP ustanowił 2021 Rokiem Stanisława Lema, najwybitniejszego przedstawiciela polskiej fantastyki i jednego z najpoczytniejszych pisarzy science fiction na świecie, autora m. in. „Cyberiady", „Solaris" czy „Bajek robotów". W tym roku przypada 100. rocznica urodzin pisarza. Jego książki przetłumaczono na ponad 40 języków, osiągnęły łączny nakład ponad 30 milionów egzemplarzy.

Aby upamiętnić pisarza oraz przybliżyć jego twórczość i sylwetkę, Powiat Siedlecki zaprasza do udziału w konkursie plastycznym.

W konkursie plastycznym „Bajki robotów" mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych zamieszkujący na terenie powiatu siedleckiego. Przedmiotem konkursu jest wykonanie w dowolnej technice artystycznej (rysunek, praca malarska, collage, grafika komputerowa) pracy inspirowanej dziełami literackimi Stanisława Lema w formacie nie mniejszym niż A3 i nie większym niż A2.
Termin złożenia prac upływa 28 Maja!
Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

W załączeniu przekazuję regulamin wraz z kartą zgłoszenia, oświadczeniem i plakatem informacyjnym dotyczącym konkursu do pobrania poniżej.

Serdecznie zapraszamy.

Pozdrawiam Marta Gromek