Pierwszy dzień wiosny.

Pierwszy dzień wiosny kalendarzowej to 21 marca. Ten dzień kojarzy nam się z topieniem Marzanny. Nasza społeczność szkolna w tym dniu wybrała się nad pobliską strugę z słomianą Marzanną, wykonaną przez uczniów kl. III. Uczniowie naszej szkoły z radością pożegnali zimę, topiąc słomianą kukłę wierząc, że zima odpłynie wraz z symboliczną Marzanną. Wszyscy cieszymy się z nadejścia wiosny.

Nareszcie nadeszła wiosna! W czwartek, 21 marca 2024r, oficjalnie obchodziliśmy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny w naszej szkole. W klasach pojawiły się wiosenne dekoracje i tematycznie związane z tym świętem tablice. Samorząd Uczniowski z tej okazji zorganizował dzień kreatywnego zastąpienia plecaków - pomysły naszych uczniów były wspaniałe. Nie zabrakło koszyków, wiader, worków a nawet.... taczki! Ponadto w tym dniu obchodziliśmy również Światowy Dzień Zespołu Downa, a kolorowe skarpetki, które włożyli uczniowie oraz nauczyciele to symbol solidaryzowania się z osobami chorymi na Zespół Downa.

Data dodania: 2024-03-22 08:33:23
Data edycji: 2024-03-28 16:49:24