„ Orlęta Grodno 39”- wycieczka klasy VI

Dnia 6 pażdziernika 2022 r. uczniowie klasy VI razem z wychowawczynią Małgorzatą Wójcik wybrali się na wycieczkę do Siedlec. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie wystawy edukacyjnej pt. „ Poznaj grzyby – unikniesz zatrucia”- połączoną z edukacją dotyczącą grzybów i kleszczy oraz emisją filmu. Celem było upowszechnianie wiedzy nt. grzybów jadalnych, niejadalnych i trujących, zapoznanie z zasadami grzybobrania, zasady bezpiecznego przebywania w lesie oraz jak postępować by uniknąć zakażeń kleszczami i postepowanie w przypadku ukąszeń tymi pajęczakami. Następnie udaliśmy się do Kina Helios na film objęty swoim patronatem przez Ministerstwo Edukacji Narodowej – „ Orlęta Grodno 39”. Reżyserem filmu jest Krzysztof Łukaszewicz. Główny bohater to żydowski chłopak Leon Rotman. Głównym celem bohaterów jest przetrwanie w warunkach wojennych. Uczniowie przybliżyli sobie tematykę rocznicy sowieckiej agresji na Polskę 17 września 1939 r. Jest to pierwszy polski film o agresji wojsk sowieckich na Polskę, który ma służyć do propagowania postaw patriotycznych i społecznych. Po obejrzeniu filmu udaliśmy na posiłek wg. własnego uznania w galerii Siedlce. Szczęśliwi, podekscytowani, zadowoleni i pełni nowej wiedzy biologicznej i historycznej wróciliśmy do szkoły – gdzie czekała nas jeszcze jedna niespodzianka – dyskoteka dla uczniów całej szkoły.

Data dodania: 2022-10-08 15:39:52
Data edycji: 2022-10-13 22:38:30