''Operacja Czysta Rzeka''

Początki akcji Operacja Czysta Rzeka sięgają 2018 roku, kiedy w redakcji magazynu “Kraina Bugu” narodził się pomysł sprzątania rzeki Bug oraz jej dopływów. Dzięki zaufaniu i wsparciu pierwszych partnerów udało nam się rozpocząć pierwszą edycję, której efekty szybko przerosły nasze oczekiwania – w ciągu kilku dni okazało się, że potrzeba oddolnych działań na rzecz środowiska naturalnego występuje również w wielu innych miejscach. Jednodniowa inicjatywa nad Bugiem błyskawicznie rozwinęła się do kilkutygodniowej akcji ogólnopolskiej, w którą zaangażowały się osoby publiczne oraz lokalni liderzy.

Uznajemy wyjątkowość bogactwo otaczającej nas natury oraz niepowtarzalność krajobrazu – uważamy je za jedne z najistotniejszych wartości wpływających zarówno na indywidualny, jak i zbiorowy dobrostan. Szanujemy przyrodę i promujemy postawy aktywnej ochrony integralności natury.

Zależy nam na tym, aby przestrzeń, w której żyjemy, pozostała co najmniej w takim stanie, w jakim sami ją zastaliśmy. Dążymy do tego, by kolejne pokolenia mogły cieszyć się światem i przyrodą umożliwiającymi naturalny rozwój dzięki zasobom, które udało nam się dla nich zachować ochronić.

Osadzone w lokalnych społecznościach, integrujące wokół wymiernych celów wspólne działania to metoda, którą chcemy to osiągnąć.

7 czerwca 2023r. w ZS-P Hołubla gościliśmy pana Macieja Omelaniuka przedstawiciela akcji „Operacja Czysta Rzeka”. Wspólnie działaliśmy na terenie gminy Paprotnia i w ciągu tylko jednej godziny zebraliśmy z uczniami klasy piątej i szóstej tylko 9 worków z plastikiem, 4 worki ze szkłem 2 opony i dwa kineskopy. Wszyscy uczniowie, którzy brali udział w tak szczytnym celu otrzymali pamiątkowe koszulki promujące operacje, a także dyplomy.

Data dodania: 2023-06-09 13:58:06
Data edycji: 2023-06-09 13:58:34