Ogólnopolska akcja „Jak nie czytam, jak czytam” w plenerze

W minioną środę, tj. 07.06.2023r. nasza szkoła wzięła już po raz kolejny udział w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu „Jak nie czytam, jak czytam”. Pomysł na akcję czytelniczą powstał po przeanalizowaniu  wskaźników czytelnictwa. Okazało się, że dzieci i młodzież poniżej 15. roku życia  czytają więcej niż dorośli. Dlatego też to oni mieli za zadanie pokazać, jak się czyta.

Koordynatorem  akcji była polonistka p.Aneta Malewicka.

7 czerwca o godzinie 10:00 uczniowie z całej Polski, również z Hołubli, czytali bez przymusu wybraną przez siebie książkę. Akcja w naszej szkole została przeprowadzona na świeżym powietrzu. Widać było zainteresowanie i skupienie uczniów.

Po dużej dawce słońca wszyscy przystąpiliśmy do bicia rekordu w czytaniu. 70 osób z naszej szkoły zostało wliczonych w poczet osób czytających o jednej porze.

Data dodania: 2023-06-09 13:54:05
Data edycji: 2023-06-09 13:55:55