Międzynarodowy Dzień Seniora

14 listopada to Międzynarodowy Dzień Seniora, który ma na celu zwrócić uwagę na potrzeby i problemy osób starszych oraz docenić ich wkład w społeczeństwo. Z tej okazji uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariatu, działającego w ZS-P w Hołubli, zorganizowali koncert piosenek z dawnych lat dla pensjonariuszy Domu Seniora Hołublanka. Pod opieką pań: Martyny Mikołajczuk, Pauliny Sadowskiej i Agnieszki Skorupki-Żebrowskiej- młodzi artyści zaprezentowali swoje talenty wokalne, a także przygotowali własnoręcznie zrobione upominki dla seniorów. W wydarzeniu uczestniczył również Dyrektor ZS-P w Hołubli-  pan Maciej Tomaszewski.
Celem akcji było nie tylko umilić czas starszym osobom, ale także nawiązać z nimi pozytywne relacje międzypokoleniowe. Seniorzy są dla nas bogatym źródłem kultury, mądrości, doświadczenia życiowego i wspomnień, których nie znajdziemy w Internecie.
Podczas odwiedzin uczniowie złożyli seniorom życzenia, obdarowali ich prezentami, a na koniec wspólnie zaśpiewali piosenkę Cała sala śpiewa z nami. Seniorzy byli bardzo wzruszeni i wdzięczni za tę inicjatywę. Atmosfera była radosna i miła. Uczniowie z naszej szkoły już nie mogą się doczekać kolejnej okazji do wspólnego spotkania, świętowania a także umilenia czasu wolnego seniorom. Będzie to kolejna ważna chwila do nawiązania pozytywnych relacji, dzielenia się wiedzą i doświadczeniem....
Wszyscy Seniorzy- Świętujcie z nami nie licząc godzin ni lat, wierząc że starczy sił na następne sto lat!
           Bardzo cenimy Waszą obecność w naszym życiu.

Data dodania: 2023-11-15 10:42:14
Data edycji: 2023-11-15 10:44:59