Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF #dlakażdegodziecka

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF  #dlakażdegodziecka

Dnia 22 listopada 2021r. w naszej placówce obchodziliśmy  Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF.

Wydarzenie to, miało ogromne przesłanie - jednoczenie wszystkich dzieci na całym świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. Aby zaakcentować jego wyjątkowość, przedszkolaki oraz uczniowie, przyszli ubrani na niebiesko i przynieśli ze sobą błękitne balony. Po krótkiej prelekcji, przekazującej najistotniejsze informacje, dotyczące praw dziecka, cała szkoła wraz z przedszkolem uczestniczyła w „błękitnym marszu” ulicami naszej miejscowości. Uczniowie z klas młodszych wykazywały się inicjatywą twórczą, ozdabiając za pomocą kredy, teren przed szkołą, rysując obrazki wesołych, uśmiechniętych dzieci. Dzieci z przedszkola wykonywały ciekawe prace plastyczne i śpiewały tematyczne piosenki.

Dzień ten, upłynął pod znakiem radości ale i zadumy, nad losem dzieci na całym Świecie.

Dziękujemy wszystkim, za czynne włączenie się w akcję UNICEFU.

#dlakażdegodziecka

Data dodania: 2021-11-24 17:07:13