Międzynarodowy Dzień Epilepsji

Celebrując Dzień Zakochanych, uczniowie klasy 1 i uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej ZS-P w Hołubli zostali poinformowani, że w tym dniu obchodzimy nie tylko Walentynki- ale również Dzień Chorych na Epilepsję. Święty Walenty jest nie tylko patronem zakochanych ale i osób chorych na epilepsję. Celem obchodzenia tego dnia jest promocja wiedzy na temat padaczki, a zwłaszcza o sposobach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W ramach przeprowadzonych zajęć z projektu Każdy inny- wszyscy równi- pani Agnieszka Skorupka-Żebrowska omówiła i przybliżyła wiedzę dotyczącą epilepsji, a Pan Dyrektor Maciej Tomaszewski, krok po kroku udzielił instruktażu dotyczącego zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej. Uczniowie zaznajomili się i przyswoili wiadomości: czym jest padaczka, jej symptomy i przyczyny, obejrzeli film o łączności elektrycznej między neuronami, wzbogacili swój słownik czynny o słowo neurony, poznali mity i fakty mające związek z tą chorobą, sposoby dbania o mózg, a także opanowali zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Pan Dyrektor Maciej Tomaszewski zademonstrował pozycję boczną bezpieczną, a uczniowie w skupieniu obserwowali wszystkie czynności; na koniec wytrwale i ochoczo doskonalili utrwalone umiejętności.

Data dodania: 2023-03-06 19:25:01
Data edycji: 2023-03-06 19:26:26