LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją przedsięwzięcia jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

W ramach Laboratoriów Przyszłości Szkoła Podstawowa w Hołubli  otrzymała środki o wartości 30 000 złotych na zakup nowoczesnego sprzętu, który może być wykorzystywany przede wszystkim na lekcjach informatyki, techniki oraz innych przedmiotach wchodzących w skład kierunków STEAM takich jak np: fizyka, plastyka, czy biologia, jak również w edukacji wczesnoszkolnej.

Całość tej kwoty została przeznaczona na tzw. wyposażenie podstawowe, które wynika z wymagań jakie zakłada projekt czyli: aparat fotograficzny z funkcją kamery wraz z akcesoriami, drukarkę 3D, statyw z akcesoriami, oświetlenie do realizacji nagrań, mikrofon kierunkowy, gimbal, LE SPIKE Prime, klocki konstrukcyjne mini wafle , wisualiser, zestaw FORBOT do kursu Arduino, mikrosopt z kamerą, LE BricQ Motion Prime, LE SPIKE Prime, modele atomów molekuły chemia organiczna i nieorganiczna oraz stację lutowniczą.

Dzięki udziałowi w Projekcie Laboratoria Przyszłości nasze zajęcia będą ciekawsze i pozwolą łatwiej przyswoić wiedzę oraz pozyskać przez uczniów wiele umiejętności.

Data dodania: 2022-10-05 16:20:40
Data edycji: 2022-10-09 20:52:50