Konkurs wiedzy o Wyspach Brytyjskich

Serdecznie zapraszam uczniów klas IV-VII do udziału w konkursie wiedzy o Wyspach Brytyjskich.

Regulamin konkursu:

Konkurs adresowany jest do uczniów klas IV-VII Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Hołubli.

Data i czas trwania konkursu:  16.04.2024r. (wtorek) , 08:25 - 09:10

Organizator konkursu:  Martyna Piekarz

Cele:
1. Poszerzanie wiedzy uczniów na temat Wielkiej Brytanii, jej historii, kultury i tradycji oraz życia codziennego mieszkańców.
2. Rozwijanie motywacji do nauki języka angielskiego.
3. Zachęcanie uczniów do samodzielnego zdobywania wiedzy na temat angielskiego obszaru językowego.
4. Kształtowanie tolerancji i szacunku do dziedzictwa kulturowego innych narodów.
5. Stworzenie uczniom możliwości wykazania się wiedzą kulturową na temat Wielkiej Brytanii.

Zasady konkursu:
1. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas IV-VII.
2. Przedmiotem oceny konkursowej będą wiadomości i umiejętności uczniów klas IV- VII w zakresie wiedzy kulturowej o Wielkiej Brytanii, tradycji i zwyczajów jej mieszkańców, najistotniejszych wydarzeń historycznych i elementów geografii (materiały dostępne u organizatora konkursu).
3. Zadaniem uczniów będzie udzielenie odpowiedzi na podane pytania (test wielokrotnego wyboru).
4. Sprawdzenia testów dokona organizator konkursu.

Nagrody
*  Dla wszystkich uczestników przewidziane są punkty dodatnie z zachowania oraz dyplomy, dla laureatów nagrody

Wyniki
* Wyniki konkursu wraz z nazwiskami laureatów zostaną opublikowane 23.04.2024r (wtorek) podczas szkolnych obchodów Światowego Dnia Języka Angielskiego oraz na stronie internetowej szkoły.

Data dodania: 2024-03-20 10:48:15
Data edycji: 2024-03-20 10:48:28