Konkurs Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego – Zespół Oświatowo-Wychowawczy w Strzale

W dniu 25.03.2024 roku w odbyły się eliminacje powiatowe XLV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do rywalizacji przystąpiły czteroosobowe drużyny uczniów szkół podstawowych w wieku 10-12 lat (grupa I) oraz trzyosobowe drużyny starszych uczniów szkół podstawowych (grupa II).

W zmaganiach turniejowych łącznie wzięło udział 22 szkoły z powiatu siedleckiego.

Celem konkursu BRD Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, organizowanego przez Kuratorium Oświaty i Wychowania w Warszawie Delegaturę w Siedlcach, Wójta gminy Siedlce, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Siedlcach, KMP w Siedlcach jest promowanie wśród uczniów wiedzy na temat bezpieczeństwa na drogach oraz zachęcanie do przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Konkurs ten ma również na celu podniesienie świadomości społecznej na temat konieczności odpowiedzialnego zachowania się na drodze. Uczniowie ZS-P Hołubla Wojciech Świerzewski, Kuba Ścibor, Marcin Dylewski, Paweł Trębicki, Karina Bryńczak biorący udział w konkursie mieli okazję wykazać się znajomością zasad ruchu drogowego, umiejętnościami analizy sytuacji drogowych oraz kreatywnością w proponowaniu rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo na drogach. Konkurs obejmował różnorodne formy, takie jak testy wiedzy teoretycznej, zadania praktyczne związane z ruchem drogowym. Udział w konkursie pozwala uczniom na rozwijanie umiejętności interpersonalnych, pracy w grupie oraz kreatywności. Konkurs BRD Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego to doskonała okazja dla uczniów do zgłębienia tematyki bezpieczeństwa na drogach oraz do zaangażowania się w promowanie pozytywnych zachowań na drodze.

Data dodania: 2024-04-02 15:44:18
Data edycji: 2024-04-02 15:44:58