Karta rowerowa

14 czerwca uczniowie naszej szkoły w celu dbałości o bezpieczeństwo przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. Przez cały rok systematycznie utrwalali przepisy ruchu drogowego. Wszyscy uczniowie uzyskali pozytywny wynik egzaminu teoretycznego, a następnie przystąpili do sprawdzianu praktycznego – rowerowego toru przeszkód.

Pamiętajmy!

Do 10 roku życia jazda powinna odbywać się bezwarunkowo pod opieką osoby dorosłej – rodzica albo innego opiekuna. Później możliwe są samodzielne przejażdżki, choć należy oczywiście pamiętać o bezpieczeństwie.

Aby uzyskać dokument uprawniający do jazdy należy zdać egzamin na kartę rowerową. Kartę rowerową może uzyskać ten, kto: skończył 10 lat, wykazał się dobrą znajomością zasad ruchu drogowego, opanował technikę kierowania rowerem.

Gratulujemy kolejnym uczestnikom ruchu drogowego, którzy zdali egzamin i otrzymali swoje pierwsze „prawa jazdy”.

Data dodania: 2022-06-27 07:18:47
Data edycji: 2022-06-27 07:20:12