Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112.

W poniedziałek, 11 lutego 2024 roku, w ZS-P w Hołubli odbyły się obchody Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego. Była to pierwsza taka inicjatywa w naszej szkole, zorganizowana przez panią Agnieszkę. Pani Agnieszka przygotowała ciekawą gazetkę oraz prezentację multimedialną, w której przedstawiła cel i znaczenie numeru alarmowego 112. Uczniowie dowiedzieli się, że numer 112 jest wspólnym numerem alarmowym dla wszystkich krajów Unii Europejskiej, a także dla niektórych państw spoza UE. Numer 112 można wybierać z dowolnego telefonu, zarówno stacjonarnego, jak i komórkowego, bezpłatnie i bez konieczności wpisywania kodu kraju. Uczniowie poznali również zasady korzystania z numeru alarmowego 112. Dowiedzieli się, że należy dzwonić tylko w sytuacjach zagrożenia życia, zdrowia lub mienia, takich jak pożar, wypadek, napad, zaginięcie osoby, zatrucie, utrata przytomności itp. Nauczyli się oni, jak prawidłowo zgłosić zdarzenie, podając swoje dane, lokalizację, rodzaj zagrożenia, liczbę poszkodowanych i inne istotne informacje. Zostali również uświadomieni, jakie konsekwencje prawne i finansowe ponoszą osoby, które bezpodstawnie lub fałszywie dzwonią na numer 112, zakłócając pracę służb ratowniczych i narażając na niebezpieczeństwo innych ludzi. Uczniowie zdobyli wiele cennych informacji i umiejętności, które mogą się przydać w sytuacjach kryzysowych. Numer 112 to nie zabawa, to numer, który łączy Europę i ratuje życie!

Data dodania: 2024-02-15 21:39:52
Data edycji: 2024-02-15 21:40:40