Dzień Ziemi 2023 r. w ZS-P Hołubla

„Dzień Ziemi 2023r.” w ZS-P Hołubla

Dnia 21 kwietnia 2023 r., uczniowie ZS-P w Hołubli podjęli działania na rzecz ochrony naszej planety i środowiska naturalnego. Młode pokolenie ruszyło ochoczo na ratunek Ziemi w swoim miejscu zamieszkania i w okolicach szkoły w Hołubli. Świętując Dzień Ziemi, każda klasa włączyła się w akcję sprzątania świata, a w świetlicy szkolnej zostały przeprowadzone zajęcia zainspirowane książką Na ratunek Ziemi. Wielka księga pytań i odpowiedzi- Lindy Schwartz. O potrzebie ochrony środowiska i naszej planety, o tym, co zrobić, by każdy dzień był „Dniem Ziemi”, co powoduje zanieczyszczenia, czym jest recykling, gdzie znajduje się największa wyspa śmieci, jak można ograniczyć produkcję śmieci, jak oszczędzać wodę, jak długo ulegają procesowi rozkładu śmieci i wiele innych...-o tym wszystkim uczniowie dowiedzieli się z prezentacji przedstawionej przez panią Agnieszkę Skorupkę-Żebrowską.
Na zakończenie uczniowie wykonali prace plastyczne- Moje postanowienie dla Ziemi. Od dziś, aby dbać o Ziemię będę... Powstały piękne prace będące zachętą i postanowieniem do działań na rzecz pozytywnych zachowań proekologicznych, uczniowie dowiedli także, jak ważna jest dla nich świadomość ekologiczna i przyszłość naszej planety. Dzień Ziemi w roku 2023 był połączony z udziałem w akcji „Sprzątamy dla Polski”, która odbyła się w piątek, 21 kwietnia na terenie całego kraju. Przedsięwzięcie organizowało Stowarzyszenie „Dla Polski”. Zbieraliśmy zużyte baterie!!! Celem akcji była nie tylko troska o środowisko naturalne w swojej najbliżej okolicy, ale także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro.

Data dodania: 2023-04-26 19:46:06
Data edycji: 2023-04-26 19:49:05