Dzień Bezpiecznego Internetu- Świat YouTube

W tym roku, w naszej szkole obchody DBI odbywały się dłużej z uwagi na ferie zimowe. Myślą przewodnią drugiej części obchodów była tematyka dotycząca Świata YouTube, Planu dnia Influencera/Youtubera, Chcę zostać gwiazdą YouTube....W klasach 4-8 odbyły się warsztaty przeprowadzone przez panie: Martynę Mikołajczuk i Agnieszkę Skorupkę-Żebrowską, na których uczniowie mieli za zadanie zaprojektować swój kanał YouTube, brali aktywny udział w dyskusji o znanych, lubianych i oglądanych przez nich Youtuberach, treściach oglądanych na YouTube, tworzeniu własnych filmików, o prankach, czelendżach, vlogach; następnie wysłuchali planu dnia gwiazdy YouTube/Instagrama. Uzupełnili również 2 kwestionariusze ankiety, gdzie wyrazić musieli swoje zdanie dotyczące następujących pytań : W Internecie najbardziej lubię...., Najczęściej korzystam z...Gdy myślę o możliwości korzystania z Internetu to czuję..., Martwię się, gdy widzę w sieci...., Czy nagrałeś/nagrałaś własny film?, Czy dodajesz komentarze do filmów? Ile godzin spędzam on-line?
Warsztaty dostarczyły uczniom dużo zadowolenia, zapału do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami, informacjami na temat wirtualnych idoli, uczniowie wykazali się otwartością i kreatywnością. Celem tych zajęć było poszerzenie wiedzy o źródłach zagrożeń występujących w Internecie, uczenie krytycznego podejścia do mediów społecznościowych, zwrócenie uwagi na wzorce w kontekście kształcenia opinii, postrzegania świata, reagowania na hejt, zachęcenie do odnajdywania nieznanych im dotąd treści np. stron edukacyjnych a także poznanie i zagłębienie się w plan dnia Youtubera/Influencera,(który tylko z pozoru wydaje się łatwy i przyjemny), zastanowienie się i dociekanie jakie cechy i umiejętności trzeba posiadać, by nadawać się do wykonywania tego zawodu.
Materiały wykorzystane do przeprowadzenia warsztatów pochodzą ze stron: www. Klicksafe.de (Świat YouTube Materiały lekcyjne) oraz specjlani.pl
link do prezentacji: https://liblink.pl/HwTJG8ejXO

Data dodania: 2023-03-20 13:27:38