Centrum Wolontariatu Caritas Siedlce

14 marca w ZS-P w Hołubli odbyły się zajęcia dla uczniów należących do Szkolnego Koła Wolontariatu Pomocna Dłoń, a także uczniów klasy 1-przeprowadzone przez osoby pracujące i współpracujące z Centrum Wolontariatu Caritas Siedlce.
Czym jest wolontariat? Co oznacza słowo Caritas? Kto może zostać wolontariuszem? Dlaczego warto bezinteresownie pomagać? Na te i inne pytania odpowiadała i o przykładach działań wolontariackich opowiadały nam panie: Beata Prokurat i dwie wolontariuszki: Maria i Sandra. Podczas spotkania uczniowie przyswoili wiadomości na temat bezinteresownej pomocy innym, co jest misją wolontariusza, jakie aktywności i inicjatywy podejmowane są przez wolontariuszy z Centrum Wolontariatu Caritas Siedlce, a także- jak dzielą się doświadczeniem i współpracują wolontariusze z innymi wolontariuszami.... Na zakończenie ogłoszony został konkurs plastyczny Wolontariusz -Jak wyobrażasz sobie wolontariusza?
         Miejmy i pielęgnujmy w sobie pasję pomagania...

Aby zostać wolontariuszem trzeba mieć
wolę zrobienia czegoś dobrego dla innych.
Reszta jest prosta - wystarczy wiedzieć
dla kogo, gdzie i z kim.
Janina Ochojska
link do prezentacji: