22 marca 2024 Międzynarodowy Dzień Wody

22 marca nasza szkoła miała niezwykłą przyjemność współpracować z Polską Akcją Humanitarną (PAH) w organizacji wyjątkowych zajęć z okazji Międzynarodowego Dnia Wody. Dwugodzinne spotkanie było pełne ekscytujących doświadczeń, odkryć i angażujących aktywności, które wciągnęły uczniów klas I, II i tych uczęszczających do świetlicy szkolnej w fascynujący świat wody. Uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat wody, w tym:
Poznanie różnych aspektów wody, takich jak wirtualna woda, ślad wodny, stany skupienia.
Nabycie umiejętności oszczędzania wody.
Kształtowanie postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne.
 Podczas zajęć uczniowie zgłębiali tajemnice wody, odkrywając m.in. tajemnicę wirtualnej wody, poznając ilość wody w ludzkim ciele, objawy niedoboru wody w organizmie, fascynujące fakty dotyczące słonej i słodkiej wody na naszej planecie, stanu skupienia wody, ile wody zużywamy codziennie w gospodarstwie domowym, co zanieczyszcza wodę, przysłowia związane z wodą.....
Uczniowie wykonywali niezwykłe eksperymenty, takie jak:
Doświadczenie z pieprzem, które zaskoczyło wszystkich obserwujących.
Doświadczenie ze świeczką, które wydawało się niemalże magiczne.
Doświadczenia dotyczące 3 stanów skupienia wody.
Podczas interaktywnego quizu w genial.ly uczniowie rywalizowali, próbując udowodnić swoją wiedzę na temat wody, było też pytanie dotyczące oczyszczalni ścieków w Hołubli. Później obejrzeliśmy film Woda nie tylko w kranie, który przyniósł nowe spojrzenie na występowanie wody, tz. że woda jest nie tylko w kranie, ale we wszystkim na Ziemi.
Najbardziej zaskakującym elementem zajęć było odkrycie śladu wodnego w żywności. Uczniowie dowiedzieli się, ile wody faktycznie zużywamy na produkcję codziennych produktów spożywczych( takich jak hamburger, chipsy, szklanka mleka), ubrań- co było dla nich niezwykle zaskakującym doświadczeniem. Na koniec wykonali kolorowankę z hamburgerem, która przedstawiała wirtualną ilość wody zużytej do produkcji tej kanapki.
Zajęcia z okazji Międzynarodowego Dnia Wody były dla uczniów ciekawą i pouczającą lekcją, w której chętnie uczestniczyli, zadając mnóstwo pytań i angażując się w każdą aktywność. Zdobyli oni cenną wiedzę na temat znaczenia wody, jej ochrony i oszczędzania.
Dziękujemy PAH za niezapomniane zajęcia, które zainspirowały uczniów do dalszego odkrywania fascynującego świata wody.

Data dodania: 2024-03-24 19:00:32
Data edycji: 2024-03-24 19:02:55