Europejski Dzień Logopedy

6 marca 2024r. w naszym przedszkolu  w grupie 3-4 latków i 5-6 latków obchodziliśmy Europejski Dzień Logopedy. Tematem przewodnim tego wyjątkowego dnia, były dzikie zwierzęta – mieszkańcy ZOO. Dzieci wraz z panią logopedą, wybrały się na wycieczkę do Warszawy. W myśl sów i w rytmie piosenki „Jedzie pociąg z daleka i na Ciebie tu czeka, konduktorze łaskawy, zawieź nas do Warszawy”, przedszkolaki dotarły do ZOO. Wcześniej spakowały plecak odpowiednimi przedmiotami, przydatnymi na wyjeździe (rozwój słownictwa czynnego i kompetencji językowych). Podczas spaceru po ogrodzie zoologicznym, dzieci usprawniały „buzię i język”. Nie zabrakło także, ćwiczeń oddechowych z użyciem słomki – karmienie groźnego krokodyla piankowymi przysmakami. Dzieci z grupy starszej, zamieniły się w papugi (dziewczynki) i w bizonów (chłopcy) i różnicowały głoskę „P” i „B”. Wiele emocji wzbudziło wśród dzieci rozpoznawanie przedmiotów bez użycia zmysłu wzroku a jedynie z użyciem zmysłu dotyku (segregacja wyrazów rozpoczynających się na poszczególne głoski).

Na koniec Europejskiego Dnia Logopedy, który minął pod znakiem wspaniałej a zarazem twórczej, kreatywnej zabawy każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom.

Data dodania: 2024-04-06 17:23:56
Data edycji: 2024-04-06 17:24:23