Program profilaktyczny

Od marca do czerwca klasa III wraz z p. Martyną Mikołajczuk,  realizuje program profilaktyczny  "Wspólne kroki w Cyberświecie"  pod patronatem fundacji Poza Schematami.

Program adresowany jest do dzieci uczących się w klasach trzecich szkoły podstawowej oraz ich rodziców i opiekunów.

Celem głównym tego programu jest ukształtowanie wśród dzieci wiedzy i umiejętności, które sprzyjają bezpiecznemu korzystaniu z Internetu i mediów elektronicznych, a także chronią przez uzależnieniami  od nich.

Cele szczegółowe:

- wzmocnienie umiejętności psychospołecznych w obszarze zarządzania swoimi emocjami  wymiar emocjonalny)

- wzmocnienie umiejętności w obszarze komunikowania się z innymi ludźmi i budowania relacji - bezpośrednio oraz za pośrednictwem Internetu i innych mediów elektronicznych (wymiar społeczny)

- zwiększenie wiedzy i umiejętności na temat bezpiecznego korzystania z Internetu i innych mediów elektronicznych (wymiar poznawczy  i behawioralny)

- zwiększenie wiedzy na temat zagrożeń wiążących się z korzystaniem z Internetu i innych mediów elektronicznych, w tym cyberprzemocy, hejtowania i innych zachowań antyspołecznych w sieci (wymiar poznawczy)

Uczniowie klasy III, w ramach projektu, realizować będą 11 kroków, a każdy z nich zostanie opisany i potwierdzony zdjęciami. Uczniom życzymy aktywnej, twórczej zabawy a rodziców i opiekunów zachęcamy do współpracy.

W ramach programu, klasa III  będzie prowadziła klasowego blogga

„Ceberświat klasy III”

Zapraszamy do jego odwiedzenia pod adresem: holublawsieci.blogspot.com

Koordynator programu: Martyna Mikołajczuk