Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Ćwiczenie relaksacyjne

Ćwiczenie relaksacyjne

Miś Puchatek

 

Rodzic prowadzący zabawę spokojnym  i cichym głosem opowiada dzieciom bajkę o Misiu Puchatku. Sugeruje dziecku, aby postarało się wczuć w postać misia.

Dziecko kładzie się na dywanie wygodnie na plecach, a pod głowę wkłada poduszkę.

 

- Rodzic opowiada:

Teraz będziemy bawili się w małego, nieporadnego misia Puchatka, który mieszka w spokojnym i pięknym lesie. Przez całe lato miś bardzo ciężko pracował, robiąc zimowe zapasy. Teraz jest bardzo zmęczony. Układa się w swojej norce do zimowego snu. Leży spokojnie, ma zamknięte oczka. Jest mu ciepło i przyjemnie, o niczym nie myśli.

- Ach, jak przyjemnie.

Słucha tylko, jak szumią drzewa w lesie (tutaj naśladuję szum wiatru szszsz...). Miś czuje, jak odpoczywają jego łapki, nóżki, głowa, jego buźka i oczka.

Najpierw czuje, jak jego nóżki robią się coraz cięższe, jakby z żelaza. Miś nie może ich podnieść, nóżki stały się bardzo leniwe, ale jest im ciepło, wygodnie i przyjemnie. Teraz łapki misia chcą, żeby było im tak przyjemnie, bo się napracowały (tutaj naśladuję samogłoskę wdech nosem i „o” –oooo...). Miś położył łapki wygodnie na miękkiej zielonej trawce, wzdłuż swojego ciała.

- Ach, jak przyjemnie.

Łapki stały sie leniwe, odpoczywają. Miś nie porusza palcami.

Czuje, jak jego łapki stają sie coraz cięższe, jakby były z żelaza,                  ale jest im bardzo przyjemnie i cieplutko. Teraz miś nie myśli                   o niczym, jest mu dobrze i przyjemnie. Leży spokojnie                                   i cichutko.....słucha, jak śpiewają ptaszki...czuje się

odprężony....zasypia.... Lecz po woli budzimy się, przeciągamy rozkosznie, podnosimy do góry powoli swoją główkę, łapki, nóżki                  i wolno wstajemy. O, jak dobrze, miś się wyspał i wypoczął, jest bardzo szczęśliwy.

Data dodania: 2022-04-27 14:19:38
Ilość wyświetleń: 836

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Zobacz

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej