logogodlo

JASEŁKA - ON NIEBIAŃSKIE ŚCIEŻKI ZNA!
1 13

Bóg się rodzi, moc Boga struchlała doszczętnie... By to zobaczyć i uwierzyć 20 grudnia 2019 zgromadziliśmy się we wspólnocie naszej szkoły razem z Panią Dyrektor Joanną Kleszcz, z zaproszonymi gośćmi: p. Wójtem Leszkiem Trębickim, p. Przewodniczącym Rady Gminy Mariuszem Grzesiuła, p. Przewodniczącym Komisji Oświatowej Arturem Karabinem i p. Józefem Nasiłowskim na Jasełkach.
Działo się!

Na próżno zdały się starania Józefa o kąt dla Maryi i nocleg w Betlejem. Tu nie ma dla Was miejsca! Wszystko zajęte! A i współczesna rodzina z mało zainteresowanymi Bożym Narodzeniem dziećmi, szykująca wigilijną wieczerzę, mimo wyraźnego pukania do drzwi (wielu uczniów i dorosłych drygnęło na widowni), odesłała Jezusa do domu opieki społecznej i siedleckiego Caritas. Pusty talerz na wigilijnym stole im w tym nie przeszkodził.
Jezus przyszedł! Otoczony miłością Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów i Trzech Króli. Nawet współczesna rodzina zrozumiała, że nie choinka, nie 12 potraw, nie prezenty, nawet nie opłatek wtedy są na pierwszym miejscu... Przeplatanką kolęd z pięknym akompaniamentem p. Grzegorza Włodarczyka wszystko się skończyło??? Niech czasu nam wystarczy na to , by uwierzyć, że Te Stópki dwie po wodzie będą chodzić, Ta mała Dłoń powstrzyma wielki wiatr i pewnego dnia przywróci wzrok ślepemu, BO ON NIEBIAŃSKIE ŚCIEŻKI ZNA!
p. mgr Józefa Kozak
ks. mgr Tomasz Pycka