Dzień Matki i Ojca to jeden z najpiękniejszych dni w roku. Z tej okazji, 25 maja w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Hołubli, odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca ten szczególny dzień, święto, które na stałe wpisało się w kalendarz uroczystości szkolnych.
Bardzo Was kochamy" to hasło przewodnie tegorocznych obchodów Dnia Matki i Ojca. Jak co roku w jego przygotowanie zaangażowała się cała społeczność uczniowska. Część artystyczną w jedną całość zebrały panie Aneta Malewicka i Emilia Mioduszewska.
Atmosfera tej uroczystości była podniosła, dzieci wierszem i piosenką okazały swoim rodzicom miłość i szacunek.
Rodzice byli wzruszeni i dumni ze swoich pociech. Ich troska i trud wkładany w wychowanie dzieci zostały w pełni wynagrodzone.